דף הבית >> תכנית עסקית >> בניית תכנית עסקית
צור קשר

בניית תוכנית עסקית - שלוש מילים עם כל כך הרבה יתרונות מנצחים

מקובל לחשוב שבניית תכנית עסקית מסתכמת בחוברת עבת כרס של הנחיות 'עשה' ו'אל תעשה'. לא בתוכניות העסקיות שאני בונה!
תכנית עסקית טובה היא בראש ובראשונה תכנית עבודה שבוחנת את הסיכונים והמחסומים עימם יתמודד העסק ומה ההשקעה שתידרש להשגת המטרות. בנוסף, תוך תהליך הבנייה אני מגבשת גם את הקונספט של העסק והמוצרים שמוצעים ללקוחות (מה מוכר ולמי) וגם את המודל העסקי – איך העסק ירוויח - כולל בחינת סימולציות כלכליות של תרחישים שונים. הנה כמה מהצמתים בהם בניית תוכנית עסקית היא הדבר הנכון לעשות:

 • עסקים בהקמה – בניית תוכנית עסקית הינה כלי מעולה לבדיקת היתכנות וכדאיות כלכלית לפני שנכנסים להשקעה הנדרשת לצורך הקמת עסק. בהרבה מקרים תידרש תכנית עסקית כדי לגייס משקיעים.
 • אפשרויות צמיחה – תוכנית עסקית היא כלי מעולה לבחינת וקבלת החלטות נכונות כשהמטרה היא פיתוח עסקי, צמיחה והתרחבות.
 • ניצול תקציבים – החלק שתמיד נמצא בחסר – כסף!!! תוכנית עסקית מובנית שנשענת על מחקר שוק מעמיק (כפי שצריך לעשות) תביא לניצול אופטימלי של כל שקל. לא רק בתחום השיווק אלא גם ברמת ניהול יעיל, מדוייק ואחראי.
 • פיקוח ובקרה – התוכנית העסקית כפי שאני בונה אותה מכילה מדדי בחינה ובקרה המשמשים כלי מעולה לביצוע בקרה ובחינת הצלחה על פי מדדים קבועים מראש. 

  רוצה לדעת כיצד עוד אני יכולה לסייע לך לא רק בבניית תוכנית עסקית,
  אלא גם בנושאים כמו ייעוץ אסטרטגי, ייעוץ שיווקי או ליווי עסקי?
שיחת היכרות ביננו אינה כרוכה בתשלום וגם אין בה כל התחייבות מצידך. לכן, אני מזמינה אותך להתקשר אלי
050-9019031
או למלא פרטים ואני אחזור אליך בהקדם
איך שנוח לך: כדי להקל עליך גם ברמה הכלכלית וכמובן בכל הקשור ללו"ז הצפוף
והצורך להשקיע את עיקר זמנך בניהול העסק אני מציעה לך כמה ערוצי התקשרות משותפת
:

 
יזמות עסקית – סדנה ייחודית בה בתוך ששה מפגשים יש בידיך תוכנית עסקית - שיווקית מלאה. את התוכנית נבנה יחד. וזה 'רק' תוצר אחד של הסדנה.
כדי להכשיר אותך לבנות תוכניות עסקיות- שיווקיות בכוחות עצמך מכאן ואילך, אצייד אותך גם בארגז כלים משוכלל ובו: מודלים עסקיים, כלי איסוף נתונים מהשטח לשם לימוד השוק והמתחרים לעומק, כלי ניתוח נתונים, ולא פחות חשוב איך לעבד את כל אלה לכלל תוכנית פעולה אסטרטגית, עסקית או שיווקית – ישימה וברת ביצוע בתקציב קיים.
 
פורום מנהלים – 'בן הדוד' של הסדנה ליזמות עסקית  הוא פורום המנהלים המתנהל באותה מתכונת אבל משתתפים בו עוד בעלי עסקים (ששה לכל היותר). הערך המוסף של פורום המנהלים הוא ההזדמנות לשתף וללמוד מה קורה בעסקים אחרים, מענפים שונים (לא מתחרים), ברמה הכי גלויה, שקופה ומעמיקה כולל מהלכים מוצלחים (שכדאי לך לאמץ) וגם ה'נפילות' (לימוד על חשבונו של אחר מה לא לעשות). גם בסופו של פורום המנהלים, כל משתתף יוצא עם תוכנית עסקית-שיווקית לשנה קדימה וכלים לביצוע תוכניות נוספות באופן עצמאי.
 
ליווי עסקי – באופן שוטף שמטרתו לתמוך בניהול העסק עם דגש על ניהול המאמץ השיווקי.  נבצע בקרה משותפת על מהלכי העסק והתנהלותו, נמצא את הנקודות שיש לחזק, לשנות או לשדרג. נקיים חשיבה משותפת בצמתים חשובים על ציר הזמן לצורך התמודדות והיערכות לשינויים בענף, התלבטות בבעיות או דילמות ומציאת פתרונות ישימים , וכמובן, בניית תוכנית עסקית על פי הצורך (בדיקת היתכנות כלכלית למהלכים, תכנון עבודה שנתי ועוד.)
 
ייעוץ אסטרטגי – מטרתו המרכזית של הייעוץ האסטרטגי היא להגדיר את יעדי העסק שלך ואת הדרכים להשגתן המינימום תקציב. עסקים רבים מנהלים את התהליך הכל כך חשוב הזה רק פעמיים: פעם אחת בשלבי הקמת עסק חדש. ופעם שניה כאשר העסקים מאותתים ירידה ודעיכה ואז מתכנסים לחשוב מה לעשות ואיך לעשות. הנסיון מעיד שיש עוד הרבה נקודות בחיי עסק בו צריך לקיים דיון אסטרטגי. ואם כבר מקיימים את התהליך – עדיך לעשות את זה עם מומחה שיכוון, יתעל, יפקס וינחה אותך לעלות על הדרך החדה והקצרה ביותר.
היתרונות הגדולים בבניית תוכנית עסקית בכל אחד מערוצי ההתקשרות המוצעים:
 • בחירת הערוץ הנחוץ לך ביותר בהתאמה ליכולת כספית ולוחות זמנים.
 • ליווי או הנחיה של מומחית בתחום השיווק, הפיתוח העסקי והמיתוג בעלת נסיון מעשי בשטח כבר יותר מ-25 שנים
 • ההזדמנות לעין אובייקטיבית שרואה דברים שבעל עסק אינו יכול לראות
 • פתרון לבעיית 'בדידות המנכ"ל' המוכרת לכל בעל עסק שצריך להתמודד עם מציאות לא קלה לבדו ולא תמיד עם הכלים הנכונים.
ולכן, בכל הקשור לבניית תוכנית עסקית או ליווי עסקי
אני מזמינה אותך להתקשר אלי
050-9019031
או למלא פרטים ואני אחזור אליך בהקדם
ורד עמיאל שטרנשוס
פיתוח עסקים מיתוג וניהול השיווק